ÚVOD PRE ŽIAKOV PRE UCHÁDZAČOV ŽIVOT NA ŠKOLE KONTAKTY
Návrat na Súťaže v šk. roku 2019/2020

Eurocup 2019

       23. až 24. októbra 2019 sa uskutočnil 27. ročník medzinárodnej súťaže pre mladých barmanov EUROCUP 2019, ktorý po tretíkrát otvoril priestor aj pre mladých baristov. Táto súťaž sa vďaka svojmu rozsahu a tradícii radí medzi najväčšie podujatia tohto druhu v Európe. Okrem súťaženia ponúka príležitosť pre odborný rast mladých barmanov a baristov formou workshopov s uznávanými profesionálmi z praxe. Počas dvoch dní súťaže bol pre návštevníkov, ale aj pre súťažiacich pripravený bohatý program. Podujatie organizovala spolu s partnermi Hotelová akadémia v Prešove, ktorá dlhodobo vychováva nádejných barmanov a baristov. Doterajších ročníkov súťaže sa zúčastnilo 1915 mladých barmanov z 21 krajín Európy, a tiež spoza oceánu z Mexika. EUROCUP otvára dvere talentovaným barmanom a baristom, z ktorých sa môžu stať profesionáli.
       Prvý deň Rastislav Richnavsky v kategórii barista, získal v silnej medzinárodnej konkurencii nádherné 3. miesto a zároveň mal druhé najlepšie cappuccino spomedzi všetkých súťažiacich!
       Vo štvrtok 24.10.2019 na barmanskej súťaži uspeli aj dievčatá, ktorých výkony boli vynikajúce. Janka Sokolská získala nádherné strieborné pásmo a Mária Šmídová získala krásne bronzové pásmo. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu.
       Z prešovského Eurocupu tak každý náš žiak odchádza nielen s cennými skúsenosťami, ale aj s výhrou.
        Blahoželáme a sme nesmierne hrdí aj na činnosť majsterky Bc. Janka Lacinakova, ktorá so žiakmi poctivo pracuje


                                                                                                                  


Krytá plaváreň - informácie

Ubytovacie a stravovacie služby

Elektronická žiacka knižka

Počet návštev